Navigácia

 • Chcete vedieť hrať na hudobnom nástroji?

 • Miss bábika

       Máj je mesiac, kedy si spomíname na svoje mamy. Úloha mamy je neopísateľná. To, aká je úloha mamy náročná, si vyskúšali žiačky prvého stupňa.  Dievčatá sa zahrali na malé mamičky. Do školy si priniesli bábiky a o tie sa museli postarať ako skutočné mamy. Svoje bábätká museli nakŕmiť, prebaliť, vykúpať a pred spaním im zaspievali krásnu uspávanku. Mnohé z nich sa zhostili svojej úlohy ako skutočné mamy. Najlepšou mamou bola Emka Sokolová z 1.A, na druhom mieste sa umiestnili Ella Hatalová 4.A a Kristína Zaputilová 3.A  a na treťom mieste Alexandra Mihaľová 4.A, Natália Vavreková 1.A, Simona Vojsová 1.B. Víťazkám blahoželáme. 

   

 • 26. 5. 2017

  Do galérie Miss bábika boli pridané fotografie.

 • 22. 5. 2017

  Do galérie Deň matiek 6.B boli pridané fotografie.

 • DEŇ MATIEK

  12.5.2017
  V piatok naša trieda 6.B pripravila program pre mamky i babky. Tento deň sa začal nervozitou a stresom aby sme niečo nepokazili. Veď mi sme chceli mamkám urobiť radosť a dúfali sme, že ich to poteší. Mamky si mohli vypočuť pesničky, básničky a zhliadnuť zábavné scénky. Program bol naplánovaný výborne a mohli by sme dostať aspoň malú jednotku. S nacvičovaním ale výsledok stál zato a mals veľký úspech.

  Klaudia Hospodárová a Lenka Jurčová

 • Futbalové turnaje (mladší žiaci a žiačky, Mc Donalds cup)

  Naše mladšie žiačky tvrdo bojovali a vybojovali si pekné 2. miesto na turnaji vo Svidníku pod vedením p. Harčarika. V skupine vyhrali všetky zápasy a prehrali až vo finále v penaltovom roztrele. Dievčatá ukázali veľkú bojovnosť a húževnatosť. Snáď o rok si vybojujú najvyššiu priečku.(Bolešová D., Bosaková S.,Centeková M.,Fabuľová K.,Fabuľová V.,Gmitrová V.,Kaňuchová M.,Lechmanová S.,Oravcová K.)

  4.5.2017 sa najmenší futbalisti (žiaci 3. a 4. ročníka) zúčastnili turnaja McDonalds cup pod vedením p. Motýľa vo Svidníku a po vzore našich dievčat skončili na druhom mieste ked vo finále nestačili na chlapcov zo Svidníka. Chlapci bojovali za, čo im patrí veľká vďaka. (Oravec S.,Kastelic J.,Boleš F.,Majerník R.,Štapinský A., Partila A.,Čorba M.,Daňko M.,Mihaľová A.,Sabolová)

  Na našich mladších žiakov vo Svidníku čakala oveľa väčšia a ťažšia výzva a to bola obhajoba 1. miesta. Ak by sa to chlapcom podarilo bolo by to ich tretie prvé miesto v rade a tým by sme si pripísali tzv. "zlatý hatrik,,. Hneď od začiatku sme sa stretli v skupine s veľmi náročným protivníkom a to boli Giraltovce. Po náročnom zápase sme nakoniec zvíťazili tesne 1:0 a tento výsledok nám v konečnom zúčtovaní zabezpečil postup do finále. Tam sme sa ako obvykle stretli s chlapcami zo ZŠ Komenského Svidník. Náš najkrašší výsledok za poslené roky bol 1:0 a tento trend sme ani tentokrát neporušili a vyhrali sme 1:0!!! So skóre 12:0 sme postúpili na krajské kolo do Stropkova. Zostava : (Talian M., Malik T., Pasnišin M.,Fučo J., Labuda P., Bandžák J.,Mašlej T.,Pavúk P., Štapinský E.,Pavúk P.,)

  Týmto ďakujeme všetkým žiakom a žiačkám za ich výkony a bojovnosť a chlapcom prajeme v Stropkove na krajskom kole veľa úspechov a kopec nových skúseností.

  Mgr. Jozef Humeník

 • Olympionik ? Prečo nie aj z našej školy ?!

  Dňa 17.5.2017 sa uskutočnilo krajské kolo súťaže "Hľadáme nových olympionikov" v Prešove v Základnej škole Šmeralova 25. Tejto súťaže sa zúčastnili aj žiaci Základnej školy v Kračúnovciach: Denisa Bolešová (60 m),Klaudia Fabuľová(60 m,600m), Simeon Sabol,Matej Talian (obaja 1000 m) a Jozef Fučo( beh na 60 m), ktorý v tejto disciplíne aj zvíťazil s časom 8:65 a týmto zároveň postúpil do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční v Dubnici nad Váhom. Žiakom týmto ďakujem za vzornú reprezentáciu našej školy a za ich odvedené výkony, ktorými vôbec nesklamali, ba naopak,  potešili a príjemne prekvapili.

                                                   Mgr. Jozef Humeník

 • 16. 5. 2017

  Do galérie Medzinárodný deň mlieka boli pridané fotografie.

 • Medzinárodný deň mlieka

  Dňa 16.05.2017 sme si aj my na našej základnej škole pripomenuli Medzinárodný deň mlieka.
  Prostrednícstvom rozhlasovej relácie sme sa snažili v žiakoch zvýšiť ich povedomie a upozorniť na dôležitosť pitia mlieka a na jeho zdravotné prínosy. Počas veľkej prestávky si žiaci mohli aj pochutnuť na čerstvom mlieku. Dúfam, že sa náš cieľ - ,,vzťah k mlieku,, prejaví aj po uplynutí tohto dňa a mlieko aj výrobky z neho neupadnú do zabudnutia. 

  Mgr. Iveta Mašlejová 

 • Deň narcisov

  7.4 sme si na našej škole pripomenuli Deň narcisov. Tento deň vyjadruje symboliku spolucítenia a finančnej pomoci onkologickým pacientom. V škole odznela rozhlasová relácia k danej téme, žiaci v triedach na nastenkách mali leták so symbolom dňa a každý žiak, učiteľ a zamestanenc školy mal pripnutý na oblečení symbol narcisa. Mgr. Anna Katuščáková

 • 11. 4. 2017

  Do galérie Veľkonočná výzdoba boli pridané fotografie.

 • Veľkonočné prianie

  Pre veselé sviatky jari,

  slnko v každej jednej tvári.

  Bystré nohy, svižný korbáč,

  šunku, chlebík ba aj koláč.

  Trošku kriku, štastia moc, 

  prajeme Vám krásnu Veľkú noc.

  Veselú Veľkú noc, veľa vody, pohody,

  spokojnosti a radosti všetkým žiakom, rodičom a priateľom školy

  želajú zamestnanci základnej školy.

 • 7. 4. 2017

  Do galérie Zápis do pirátskej školy boli pridané fotografie.

 • 7. 4. 2017

  Do galérie Z rozprávky do rozprávky boli pridané fotografie.

 • Divadelné predstavenie

  5.4 sa v našej školy uskutočnilo testovanie deviatakov. Všetci sme im držali palce, a aby sme ich nevyrušovali, navštívili sme krásne predstavenie o láske Zabudnutý čert.

 • Príjemné pripomenutie Dňa učiteľov na pôde ZŠ v Kračúnovciach

  Deň učiteľov je deň, v ktorom sa zvoní na snežienky a pani učiteľky nevyvolávajú k tabuli...
  28. marec sa v našej základnej škole niesol v duchu slávnostnej atmosféry. Vrúcne slová i poďakovania z úst vedenia školy potešili všetkých pedagógov. Spestrením dňa bola i rozhlasová relácia, ktorú pripravili členovia žiackej rady. Kvety od tunajšej rady rodičov i sladké potešenie od p. Františka Bartoša ml. dodali celému dňu slávnostný ráz.

                                                                                                            Veľmi pekne ďakujeme.

 • Zápis do pirátskej školy

  V pondelok, 3. apríla, do našej základnej školy priplávala pirátska loď. Z paluby lode vystúpila posádka pirátov, a keďže práve v tento deň k nám prišli predškoláci zapísať sa do prvého ročníka, kapitán pirátov im navrhol, aby sa stali členmi pirátskej školy. Našim budúcim prváčikom sa to hneď zapáčilo a keďže všetky pirátske úlohy hravo zvládli, všetci boli zapísaní medzi  pirátov našej  školy. Na našich nových pirátov sa tešíme už v septembri.

 • Z rozprávky do rozprávky

  Kde bolo tam bolo......Tak takto sa začína takmer každá správna rozprávka. Rozprávky majú radi deti, no ani my dospelí si mnohokrát neprepneme program, keď sa začína pekná rozprávka. Aj naši najmenší žiaci majú veľmi radi rozprávky. Akých rozprávkových hrdinov majú najradšej, nám predviedli v piatok 31.3.. V tento  piatok sme prežili krásny deň s rozprávkou.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola v Kračúnovciach
  Kračúnovce 277
 • 0547365105

Fotogaléria